top of page
Search

ראיון עם ערן אדרי - בוגר האוניברסיטה, מהנדס, איש שיווק, ספורטאי ואיש משפחה

הפעם רצינו להביא לכם את סיפורו של איש אשכולות. הוא הצטיין בלימודים, התקדם בעבודה, קנה דירה, הקים משפחה ומוביל את הקבוצה שלו לניצחון מדי שבוע. קבלו אותו - ערן אדרי.


Eran Edri Picture

ערן, ספר לנו משהו על עצמך

ע: אני ערן, אני בן 32, במקור מיבנה, כרגע גר בצור יצחק (החל מאתמול), שחקן כדורסל, חובב כל ספורט אפשרי שיש בו כדור, נשוי לטליה ואבא לאמיליה ואוולין – בנות שבועיים.

"המון המון מזל טוב!!!"

ע: כן, זה הרבה דברים חדשים במכה, אנחנו בתקופה מאוד מרגשת ועמוסה, בין מוצצים, החתלות, שיפוצים ומעבר.

אנחנו מתעניינים בסיפור של בוגרים שלנו שהמשיכו מהלימודים לעבודה בתחומים חדשניים. אז מה בעצם למדת בתואר ראשון?

ע: ניהול מערכות מידע

איך הגעת לזה ולמה דווקא בבן-גוריון?

ע: התלבטתי מאוד מה ללמוד. את יודעת כל אחד, בתואר ראשון, יש לו את ההתלבטות הזו בין רופא לאדריכל לאיש מחשבים ולא יודעים מה רוצים לעשות. אז הייתי שם. נרשמתי והתקבלתי לאדריכלות באוניברסיטת תל-אביב, להנדסה אזרחית בטכניון ולמדעי המחשב בבן-גוריון. ואז החבר הכי טוב שלי מיבנה התקבל למדעי המחשב בבאר-שבע וממש רצינו ללמוד ביחד, וזה די עזר לי לקבל את ההחלטה. בדיעבד, לא שיקול כל כך טוב להחלטה מה אני הולך לעשות בחיים, אבל הלכתי על זה *צוחק*.

פחות הסתדרתי בתואר הזה ואחרי שנה במדעי המחשב החלטתי שזה לא בשבילי - יותר מדי מתמטיקה, פחות מדי מחשבים. אז חיפשתי מה אני יכול להמשיך בבן-גוריון כי מאוד אהבתי את האווירה הסטודנטיאלית, הקולג'ית. כל עניין הספורט, היציאות בערבים, המגורים עם חברים, זה מאוד משך אותי. אחרי השנה במדעי המחשב, רציתי להישאר בבן-גוריון וללמוד תואר שקשור ויעניין אותי.מערכות מידע זה מה שמצאתי לנכון להמשיך בו. היה לי הרבה יותר טוב שם, זרם לי וסיימתי אפילו בהצטיינות יתרה.

ואז המשכת למנהל עסקים

ע: רציתי לעשות כמה שיותר מהר את התואר השני לפני שאני מקים משפחה ואז כבר לא יהיה לי זמן ללכת ללימודים. החלטתי ללכת לעבוד שנה-שנתיים ומראש ידעתי שאני ארצה לעשות MBA כדי שאוכל להתקדם למשרות ניהוליות בהמשך.

במה אתה עובד עכשיו?

ע: עכשיו אני ב-Payoneer, התחלתי שם בתורDBA  (מנהל בסיסי נתונים) ישר אחרי התואר, שזה מאוד קשור למה שלמדתי ואחרי 4 שנים בתפקיד עברתי להיות מנהל תפעול שיווק ומכירות. שזה אומר שכל הנושא של יצירת לידים (leads) למערך המכירות שלנו נמצא באחריות שלי.כלומר, אני אחראי על העברת כל הלידים שמגיעים מכל המערכים השיווקיים – פורומים, אירועים, פרסומים בפייסבוק וכו', לאנשי המכירות שלנו ולפזר אותם בין המדינות השונות שאנחנו אחראיים עליהן.
תספר לנו קצת על החברה

ע: Payoneer הוקמה ב2005 בתור חברה שהמטרה הראשונה הייתה לתת לילדים אמריקאים בתגלית דרך לקבל כסף מההורים שלהם. זה נעשה באמצעות כרטיסי debit card שההורים היו ממלאים והילדים יכלו, פה בארץ, להשתמש בהם.

זו חברה ישראלית?

ע: חברה אמריקאית, שהיזם שלה ישראלי – יובל טל. מרכז הפיתוח שלה הוא פה בארץ, בפתח תקווה והוא מונה כ800 איש; סה"כ בעולם יש יותר מ1000 איש בחברה. יש לה משרדים בכל העולם, הרבה באסיה (סין, יפן וקוריאה), אבל גם בארה"ב ובאירופה. תחום העיסוק של החברה השתנה מזמן, הוא הרבה מעבר ל"תגלית" והיום אנחנו חברה שמתעסקת בהעברת תשלומים בינלאומיים. לדוגמה, אם חברה כמו AirBNB רוצה לשלם לבעלי הדירות שלהם, אז במקום להתעסק בהעברות בנקאיות לכל בעל דירה, הן מעבירות את הכסף בBulk אלינו ואנחנו מפזרים אותו בין הלקוחות שלה. בצורה שהיא גם יותר מהירה וגם יותר זולה מבנקים.

האם Payoneer כיכבה בצרות בהייטק?

ע: אני חושב שפעם נגמרו לנו הקרואסונים ב6 בערב, אז כן, לגמרי.

הדברים שלמדת בתואר הראשון והשני רלוונטיים לדברים שאתה עושה בעבודה? זה משהו יישומי?

ע: בתפקיד הקודם שלי כמנהל בסיסי נתונים, שהיה תפקיד שהוא מאוד טכני ומקצועי (ממש סוג של מפתח בשפת SQL), כל מה שלמדתי בSQL, החשיבה הלוגית וה"תכנותית" מאוד עזרו לי. היום, בתחום השיווק האוטומטי, כל התפיסות השיווקיות שלמדתי בMBA (עשיתי את ההתמחות בשיווק) זה משהו שאני מכניס בכל מה שאני עושה, זה מביא אותי לביצוע התפקיד בצורה קצת יותר מושכלת ומודעת – איך לחשוב אסטרטגית.

בוא נדבר על ליגת הכדורסל, ספר לנו על הקבוצה שלכם.

ע: אנחנו משתתפים ב"ליגה למקומות עבודה", נמצאים בה כל החברות בארץ. למשל, המשחק הבא שלנו הוא נגד "שופרסל". למשחק הזה אנחנו הולכים לעשות promotion מאוד גדול, נביא אוהדים באוטובוסים, יהיו בירות, הולכת להיות ממש חגיגה; כי זה המשחק העשירי והאחרון לעונה ואחריו יתחילו הplay-off שמיועד ל4 הקבוצות המובילות, שבסופו תיקבע האלופה.

אתם בplay-offs?

ע: כן, המובילים.