top of page
Search

חיידק היזמות מכה שנית!את אלעד פגשנו כמשתתף בתחרות ה-Challenge שנערכה בשיתוף עם חברת מרצדס בנץ. אחרי ששמענו את הפיץ' המרשים שלנו והבנו כמה הוא אדם יצירתי ויזם בנשמה, היינו חייבים לשבת איתו לשיחה. אתם מכירים אותנו, כשאנחנו נתקלים במשהו מעניין אנחנו פשוט חייבים לשתף אתכם בזה. אז תכירו, אלעד אסולין, סטודנט, יזם, איש משפחה ובאופן כללי איש מרתק.


ספר לנו קצת עליך?

אני במקור מאשדוד.


אה! גם אני! (פה גילינו שההורים שלנו גרו שנים בצמידות, לא נטריח אתכם בפרטים המרגשים על רחובות אשדוד)

התגייסתי לצנחנים. אחרי זה למדתי חינוך, התעסקתי בחינוך וזה בעצם המקצוע שלי. מצד שני, תמיד נמשכתי לטכנולוגיה, מאוד התחברתי לתחום רציתי ללמוד את זה ולעסוק בזה. אלה פשוט שני דברים שאני מאוד אוהב. מצד אחד חינוך, מצד שני טכנולוגיה. אחרי הלימודים עבדתי בבית ספר בתפקיד של תמיכה טכנית בצוות. עזרתי להם בכל מה שקשור בתחום המחשוב. אחרי זה יצאתי לשליחות בחו"ל, בפילדפיה. הייתי שם 5 שנים ועבדתי על המון תוכניות עם הפדרציה והסוכנות היהודית, זה היה מאוד כיף. אחרי זה עבדתי שנתיים בחברה בניו-יורק שקשורה בגיוס כספים ואחרי זה גרתי שנתיים באטלנטה תוך כדי התחלתי את התואר במנהל עסקים בבן-גוריון במסלול המתמקד ביזמות והייטק. במקביל אני מייעץ לאנשים בנושאי e-commerce (מסחר אלקטרוני), בעיקר באמזון.


זה העיסוק המרכזי שלך?

לא ממש. אני היום מחפש מיזם שיהיה רלוונטי לתחומים שלי. במקביל אני מייעץ לאנשים בנושאים הקשוריעם ל e-commerce, בכתיבת עבודות אקדמאיות ועוד.


ממש מולטיטסקר

נכון, אבל עכשיו אני מחפש מיזם אחד להתמקד בו. אני שואף לעבוד על משהו מרכזי אחד שאני אוכל להיות מושקע בו ב-100%.


למה בחרת דווקא בבן-גוריון?

אני גר בנתיבות וזה מאוד נוח לי. גם היה חשוב לי ללמוד במקום שיש לו שם, מקום שיש בו אנשים שעושים דברים טובים ומתגאים להיות שם. הרבה חברים סיפרו לי שהם מאוד מרוצים מהלימודים בבן-גוריון וגיליתי שבפועל מה שהם סיפרו לי נכון. הראיון שלנו עכשיו זה לא משהו שהיינו עושים במקום שהוא לא בן-גוריון, למשל, זה מעיד על האופי של האוניברסיטה.


איך הגעת לעולם היזמות? איך נדבקת בחיידק?

אני חושב שזה התחיל כשהתחלתי להיחשף לאיך אמזון עובדים ולעולם הזה של מכירות אונליין. אתה אומר לעצמך "וואלה זה מעניין ובכלל לא בשמיים". הגלובליזציה שאנחנו חיים בה הופכת את זה נגיש לכולם. זה יתרון וחיסרון כי באותה מידה שזה פתוח לכולם וכולם יכולים לעשות את זה – זה גם אומר שאתה חי בתחרות גדולה. צריך לדעת לנצל את היתרונות ולהתגבר על החסרונות.

עכשיו אחרי שעבדתי שנים בחו"ל אני מרשה לעצמי, תודה לאל, לקחת כמה חודשים לעסוק בפרויקטים שאני רוצה ולנסות להתחיל את הדרך שלי בעולם היזמות. החלום שלי זה לשלב חדשנות וטכנולוגיה בחינוך. זה תחום לא קל, הכסף הגדול לא שם. הסכומים שמושקעים בתחום הביו-מד, למשל, הם עצומים. בחינוך אתה רואה שאין כסף. יש רעיונות ממש טובים, אבל, המנהלים בסופו של דבר לא יכולים לשלם עליהם. בכל זאת אני מאמין שבסוף זה יגיע, הכל בסוף מחלחל גם לשם. מקרנים שהם חובה בכל חדר ישיבות ופעם היו נדירים בבתי ספר, היום קיימים בכל כיתה. אני לימדתי גם בבתי ספר בחו"ל ושם ראיתי איך טכנולוגיות חדשניות מתחילות להיכנס לכיתות כסטנדרט.  


אתה משתתף השנה בתחרות BGU SMART. מה המיזם שתרצה לקדם?

המיזם שלי ושל השותף שלי, חן גלעדי, הוא מתחום הרובוטיקה. מדובר על זרוע שיכולה לחתוך ולסדר מוצרי מזון כמו פירות וירקות. קהל היעד הוא סופרמרקטים, אולמות אירועים, בתי מלון ועוד.


נשמע מגניב! עכשיו, יש לנו כמה שאלות קצרות שיעזרו לאנשים להבין מי אתה קצת יותר טוב:

אם נפתח עכשיו את המקפיא שלך, מה נמצא שם?

קודם כל יש פה סלמון שאני תמיד מחזיק לסושי. אני גם מכין סלמון גרבלקס. חלק מהתהליך זה להקפיא אותו כשהוא חתוך לרצועות. אחרי זה אני מוציא אותו, שם במרינדה וכו'. חוץ מזה, במקפיא אצלנו יהיה בדרך כלל רביולי כי הבת שלי אוהבת. הכי הרבה יש לנו לחמניות כי זה לסנדביצ'ים לילדים.

נשמע טוב, אצלי יש הר לחמניות, קפואים של טבעול ווודקה שקפאה (קנינו בחנות טובה, מה זה צריך להיות?)


האם קרה שהרסת משהו לחלוטין ואף אחד לא גילה?

**לא מודה בכלום**


איך היית קורא לסירה שלך?

"בורה בורה", זה היעד שלה.


מה ההמצאה שהכי קרובה ל"קסם אמיתי" בעינייך?

יש היום איזו זרוע שמשתמשים בה מנתחים, ראיתי את זה בפילדלפיה, המאפשרת להם לעשות ניתוח עם חיתוך מזערי. המנתח בכלל לא נוגע במנותח אלא יושב בחדר נפרד. זה בעיניי קסם לגמרי וקסם שנועד להציל חיי אדם שזה בכלל מדהים.


מה הכישרון הכי חסר ערך שיש לך?

אם לבן אדם כלשהו יש כישרון אז יש לזה ערך. אני מנגן בגיטרה ורק אני שומע את המוזיקה שלי, אבל עדיין יש לזה ערך בעיניי.


ממש תשובה של פוליטיקאי.